Podsumowanie projektu 2019

Informacje o książkach nagrywanych w ramach projektu

W ramach projektu "Niewidomi czytają słuchając" realizowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w roku 2019-2020 zostało nagranych łącznie 260 cyfrowych książek mówionych, z których 130 zostało przekazanych ponad 260 bibliotekom we wrześniu 2019, a kolejne 130 – w marcu 2020. Żadna z publikacji, zaadoptowanych do postaci książki mówionej, nie była do tej pory dostępna dla osób z dysfunkcją wzroku w postaci audiobooka.

Nagrane książki przeczytało 35 lektorów, z których wielu od dawna znanych jest już czytelnikom. Wśród przedstawionych tytułów znaleźć można:

Biografie i wspomnienia, literaturę historyczną i reportaż, literaturę dziecięcą i młodzieżową, literaturę popularnonaukową oraz różnego gatunku powieści.

Wszystkie pozycje dostępne są dla osób z dysfunkcją wzroku w bibliotekach, które nawiązały współpracę ze Stowarzyszeniem.

Poniżej przedstawiamy pełną listę wszystkich 260 pozycji:

Pobierz listę książek (wersja PDF)